Zdrowie i uroda

Dogłębne oczyszczanie skóry twarzy – czyli jakie?

0

Jak się okazuje, to właśnie trądzik jest jedną z najczęstszych chorób dermatologicznych. Mimo że kojarzony jest wyłącznie z wiekiem nastoletnim, to zmagają się z nim także osoby osoby, który okres dorastania mają już dawno za sobą. Oprócz grudek i krostek niektóre zmiany skórne niosą ze sobą także ryzyko powstawania blin. Całe szczęście obecnie leczenie trądziku jest o wiele łatwiejsze, niż miało to miejsce kilka lub kilkanaście lat temu. 

Walka z trądzikiem w dużej mierze polega na stosowaniu zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych. Bez obaw! O ile dermatolog nie stwierdził niepokojących objawów, lub nie zalecił stosowania specjalistycznych kremów leczniczych lub leków, z powodzeniem wykonasz je w domowym zaciszu. Posiadaczki skóry skłonnej do niedoskonałości i wyprysków pod żadnym pozorem nie powinny zapominać o tym, jak ważne jest dogłębne i dokładne oczyszczanie. Podstawową rolą oczyszczania jest oczywiście pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, a także stanów ropnych. 

Do codziennej pielęgnacji warto włączyć preparaty, które uwalniają martwe komórki naskórka i usuwa nagromadzone sebum, czyli np. Breakout Clearing Foaming Wash Dermalogica. 

Nie sposób nie wspomnieć również o peelingach, które pozwalają pozbyć się martwego naskórka, a także tonikach przywracających naturalne pH. Kremy na dzień powinny posiadać lekką i szybko wchłanialna formułę. 

Niezwykle ważnym elementem, który warto włączyć jako dodatek i urozmaicenie pielęgnacji jest oczyszczanie twarzy wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.  Specjalistki posiadające nie tylko odpowiedni sprzęt oraz dysponujące konkretną wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie pomogą ci również dobrać odpowiednie produkty i kosmetyki. Twoja skóra bez wątpienia będzie ci za mnie wdzięczna!

You may also like