Moda i styl

Garnitur a smoking – przedstawiamy główne różnice

0

Nie ulega wątpliwości, że zarówno garnitur, jak i frak to te elementy męskiej garderoby, które zwykle wkładane są podczas ważnych uroczystości. W dalszym ciągu spora część mężczyzn zastanawia się nad tym, która ze stylizacji okaże się lepszym wyborem, nie znając w zasadzie różnic pomiędzy nimi. Najwyższa pora więc nieco przybliżyć znaczenie obu terminów i różnice między nimi.

Czym jest garnitur? 

Garnitur jest to dwu lub trzyczęściowy ( z kamizelką) element męskiej garderoby. Klasyczny dwuczęściowy garnitur składa się z eleganckich spodni i marynarki wykonanej z dokładnie  tego samego materiału. Może być to bawełna, len czy nawet wełna. 

Do garnituru zwykle zakłada się krawat lub muchę. W przypadku doboru najwłaściwszego koloru mężczyźni niejednokrotnie kierują się kolorem sukienki swojej wybranki lub stawiają na delikatny, lecz szykowny kontrast. 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że obecnie dostępne są na rynku garnitury w różnych stylach, zarówno mniej jak i bardziej formalnych. Nie ulega bowiem wątpliwości, że zupełnie inny garnitur należy włożyć na spotkanie biznesowe, a inny bankiet czy ślub. Podczas ważnych wieczornych wyjść niewątpliwie warto postawić również na  eleganckie dodatki, śnieżnobiałą, a także krawat lub muchę w tym samym kolorze co garnitur.  Garnitury na każdą okazję znajdziesz w sklepach internetowych, jak np. dastan.pl.

Czym jest smoking? 

Smoking niejednokrotnie mylony bywa z frakiem, który uznawany jest za najbardziej elegancki element męskiej garderoby. Smoking składa się z marynarki i spodni, które zawsze mają kolor czarny lub ciemnogranatowy. Bez względu na okazję, decydując się na włożenie tego elementu garderoby, należy pamiętać o tym, że koszula powinna być biała a mucha czarna. W tym przypadku nie ma miejsca na odstępstwa. 

Panowie, którzy nie czują się zbyt komfortowo w kamizelkach, mogą z nich zrezygnować. Jest jednak jeden warunek. Wówczas koniecznie muszą założyć pas. Kolejnym obowiązkowym i niezmiennym elementem są buty, które bez względu na wszystko musza pozostac czarne. 

You may also like

More in Moda i styl