Zdrowie i uroda

Herbata zielona – zdrowie i uroda

0

To jeden z najbardziej popularnych rodzajów herbat. Według smaku na rynku znaleźć można herbaty bez domieszek bądź z dodatkami aromatyzującymi. Filiżanka takiej herbaty to nie tylko ogromna przyjemność, ale i zdrowie – jakie są najbardziej znane korzyści płynące z regularnego picia zielonej herbaty?

Odchudzająca moc

Zielona herbata uchodzi za sprzymierzeńca walki z nadprogramowymi kilogramami, i ma to swoje uzasadnienie. Związki zawarte w takim naparze napędzają metabolizm, dlatego też zaleca się picie herbaty zielonej między posiłkami. Herbata tego rodzaju ogranicza również wchłanianie tłuszczu i glukozy, będąc dobrym napojem dla osób z cukrzycą. Posiada też szereg cennych mikroskładników i witamin, jak C, B i K. Według badań zielona herbata działa również:

  • przeciwnowotworowo,
  • przeciwmiażdżycowo,
  • profilaktycznie przeciw chorobom sercowo-naczyniowym,
  • dobroczynnie na stan skóry,
  • przeciw cellulitowi.

Herbaciane pobudzenie

Zielona herbata zawiera w sobie teinę, której właściwości są zbliżone do kojarzonej z kawą kofeiny. Napar z liści zielonej herbaty znakomicie pobudza, pomagając w dobrym rozpoczęciu dnia. Chcąc dodać sobie energii herbatą, trzeba jednak pamiętać o tym, że jej właściwości będą zmieniać się wraz z długością parzenia. Parzenie herbaty zielonej do 3 minut nada jej cech pobudzających. Przekroczenie tego czasu sprawi, że napar stanie się napojem dobrym na wieczór, relaksującym, uspokajającym. Herbatę zieloną można parzyć kilkakrotnie z tych samych liści, nie odbierając jej przy tym zdrowotnych właściwości.

You may also like