Lifestyle i ciekawostki

Jak opanować sztukę relaksu?

0

Nieustanny stres, wykończenie pracą lub nauką, szybkie tempo życia lub złe wieści przyczyniają się tego, że w ciele gromadzą się gigantyczne, a niekiedy zupełnie paraliżujące emocje. Kiedy wszelkie pokłady wewnętrznej emocji są na wyczerpaniu, a Ty nie masz siły  i ochoty do działania… to znak, że najwyższy czas na zmiany. W zasadzie to czas na relaks – wyjątkowo i możliwie jak najbardziej intensywny. To idealny moment, aby nauczyć się walczyć ze stresem i do perfekcji opanować sztukę relaksu. 

O ile dla niektórych osób stres jest bodźcem mobilizującym do działania, tak w przypadku innych uczucie napięcia wywołuje zupełny paraliż i niemożność jakiegokolwiek działania. Najważniejsze jest to, aby nauczyć się z nim walczyć. W tej kwestii kluczowy może okazać się nawet chwilowe odprężenie. Należy pamiętać bowiem, że relaks to nic innego, jak stan fizycznego, duchowego i emocjonalnego wyciszenia. Dzięki niemu doszczętnie pozbywamy się stresu i intensywnych emocji. 

Jednym ze sposobów walki ze stresem może być… nauka prawidłowego oddychania! Mimo że robimy to przez 24 godziny na dobę to poprawnie wykonywane i ćwiczenia oddechowe w znacznym stopniu wpływają na pracę ośrodka nerwowego. przede wszystkim pamiętaj o tym, by w momentach nasilonych nerwów Oddychaj przeponą, tak, aby powietrze „napełniało brzuch”. Dzięki temu są one znacznie wydłużone, pogłębione i spowolnione. 

Innym sposobem może być wsłuchiwanie się w molto bene szumy, zajmujące mózg. Z pomocą przyjdą bezpłatne wersje aplikacji emitujących biały szum, jak np. White Noise Lite. znacznie więcej informacji na temat m.in. wpływu białego szumy na zdrowie znaleźć można na stronie geers.pl.

Nie zapominajmy, ze relaksowanie się to niezwykle istotna umiejętność, która ma znaczący wpływ na nasze codzienne samopoczucie i zdrowie. Ponadto nie dla każdego relaks oznacza dokładnie to samo. Wylegiwanie się na kanapie, spacer, a wieczór z książką w ręku? Możliwości jest mnóstwo. 

You may also like