Moda i styl

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

0

Przed Tobą rozmowa o pracę? Odpowiedni ubiór jest wbrew pozorom niezwykle ważnym elementem w procesie rekrutacyjnym. Wbrew pozorom to właśnie on świadczy o naszym zaangażowaniu. Przyjęło się również, że może być on odzwierciedleniem naszego nastawienia do nowego stanowiska, a niekiedy nawet osoby rekrutującej. 

Rozmowa o pracę za każdym razem wiąże się ze sporymi emocjami. Mimo że bez wątpienia to umiejętności i doświadczenie odgrywają pierwsze skrzypce, to wygląd również nie pozostaje bez znaczenia. Nie zapominajmy, że pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz w życiu. Zwykle to właśnie ono decyduje o tym czy dostaniemy pracę na wymarzonym stanowisku. W tym przypadku stwierdzenie: jak cię widzą, tak cię piszą, jest jak najbardziej aktualne. 

Podczas wyboru odpowiedniej stylizacji niezwykle ważne jest stanowisko, na które lajkujemy, a także kultura firmy. W korporacjach obowiązują zwykle jasno określone zasady, przez co wybór kostiumu lub ołówkowej spódnicy i białej koszuli wydawać się będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Z kolei mężczyźni powinni wybrać klasyczny garnitur lub eleganckie spodnie z koszulą i krawatem. 

rzazdarza się, ze w ogłoszeniach potencjalni pracodawcy jednoznacznie podkreślają, iż w firmie panuje luźna i rodzinna atmosfera. Pomimo tego, że w takim przypadku możesz zdecydować się na nieco mniej formalny, ale w dalszym ciągu elegancki i schludny 

 zestaw. Doskonale sprawdzą się więc jeansy i koszula w stylu oversize lub rozkloszowana sukienka z falbanką. Panowie również mogą pozwolić sobie wówczas na odrobinę swobody. Rezygnacja  z krawata oraz jeansowe lub czarne spodnie sprawdzą się na medal. 

Bez względu an to jaki zestaw wybierzesz, najważniejsze jest to, aby ubrania były czyste, schludne, wyprasowane i pachnące. Plamy od podkładu, czy znaki po zjedzonej w biegu kanapce z majonezem lub ketchupem mogą zapaść w pamięć przyszłemu pracodawcy.

You may also like

More in Moda i styl