Odzież i akcesoria

Jaką odzież i akcesoria wybrać na wiosnę?

0

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią zastanowienie, jakie części garderoby przydadzą się w tym szczególnym czasie. Należy przygotować się przecież na zmienność pogody i chłodne poranki, ale również na ciepłe popołudnia, skąpane w promieniach wiosennego słońca.

Jaką odzież wierzchnią wybrać wiosną?

Przede wszystkim warto postawić na płaszcz, lub trencz z naturalnych włókien. Im więcej wełny w składzie płaszcza, tym będzie on zapewniał lepszą termoregulację, ogrzewał, bez efektu przegrzania. W odzieży z naturalnej wełny nie dojdzie do przepocenia. Dodatkowo wygląda ona niezwykle elegancko i klasycznie. 

Warto zainwestować również w swetry z dobrym składem, np. swetry z wełny merino. Nie będą drapać, a przy tym prezentują się świetnie z wełnianym, lekkim płaszczem.

Jakie akcesoria wybrać na wiosnę?

Słońce zaczyna świecić coraz mocniej, dlatego dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w gustowne okulary przeciwsłoneczne. Przyda się również apaszka, bądź cienki szal, gdyż poranki i wieczory wciąż bywają chłodne. Niebanalnie zaprezentuje się cienki beret, bądź zrobiona na drutach lub szydełku opaska na głowę. Ważne, aby nie była zbyt gruba, ponieważ dni będą robić się coraz cieplejsze. Dodatkowo, ciekawymi ozdobami podkreślającymi wiosenne stylizacje mogą być:

– skórzane, cienkie rękawiczki

– skórzana torebka

– broszka 

– jedwabna gumka do włosów

Nie należy również zapominać o odpowiednim obuwiu, na przykład trzewikach bądź botkach. Niezbędne będą także ciepłe skarpety, najlepiej wełniane, bądź bawełniane. 

You may also like