Moda i styl

Jaki kolor garnituru na jaką okazję? Poradnik dla mężczyzn

0

Nie ulega wątpliwości, że garnitur jest niezbędnym elementem garderoby każdego mężczyzny. Bez względu na to, jaki styl preferuje w codziennych stylizacjach, przychodzi taki moment, w którym założenie garnituru będzie koniecznością. Co więcej, jego kolor przypisany jest do konkretnej okazji. W związku z tym wybór nie powinien być przypadkiem. Jaki kolor garnituru wybrać, aby prezentować się adekwatnie do sytuacji? Zapraszamy do artykułu. 

Mimo że garnitur powinien się znaleźć w szafie każdego mężczyzny, to zdecydowana większość zakłada go wyłącznie na specjalne okazje. Czym kierować się podczas zakupu, aby nie popełnić modowej wpadki? 

Czarny garnitur to ponadczasowa klasyka, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Ponadto ten o klasycznym kroju to doskonały wybór na zdecydowaną większość okazji. Nie bez przyczyny to właśnie on zajmuje honorowe miejsce w męskiej garderobie. Warto pamiętać jednak, że uzyskanie eleganckiego wyglądu możliwe jest dzięki wysokiej jakości tkaninom i materiałom, z których został wykonany. Ważną rolę pełnią również dodatki! Co więcej, wszystkie elementy powinny być ze sobą spójne. W przypadku ważnych okazji zarówno spodnie jaki marynarka powinny być jednolite i wykonane z tego samego materiału. 

Kolejną klasyką gatunku jeżeli chodzi o męskie garnitury, są oczywiście te w kolorze granatu. Granatowy garnitur o intensywnym odcieniu to strój, w którym każdy mężczyzna będzie prezentował się nienagannie! Sprawdzi się on zarówno na mniej formalne jak i bardziej uroczyste okazje. W związku z tym nie będzie tu mowy o złamaniu męskiego dress codu. Co więcej, gładki granatowy garnitur doskonale prezentuje się w świetle dziennym, jak i późną nocą. Jeden model włożyć można zarówno na wesele, jak i spotkanie biznesowe. 

Coraz większą popularnością cieszą się również coraz bardziej nieoczywiste odcienie. Bordowy garnitur lub ten w odcieniach szarości to propozycja dla nieco odważniejszych mężczyzn, którzy bez względu na sytuację chcą zachwycać wrodzoną klasą i elegancją. To również doskonały sposób na ożywienie garderoby i dodaniu jej odrobiny modowego pieprzu. Z powodzeniem sprawdzą się podczas wyjścia służbowego, czy ważnej randce. 

You may also like

More in Moda i styl