Odzież i akcesoria

Kobiece stylizacje na obronę pracy dyplomowej

0

O ile u mężczyzn nieśmiertelna klasyka jest rozwiązaniem odpowiednim i zawsze aktualnym, o tyle u kobiet sprawa jest bardziej złożona. Zwłaszcza że w dobie zmieniającej się rzeczywistości to, co jest klasyczne, może zostać zastąpione nieco bardziej fantazyjną elegancją. Na jaki strój warto postawić podczas obrony pracy dyplomowej?

Biel, czerń i granat

To opcja najbezpieczniejsza i najbardziej sprawdzona. Najważniejsze wydarzenie w akademickim życiu wiele pań zechce uczcić klasycznym stylem. Biała koszula z niewielkimi dodatkami i czarna lub granatowa spódnica to rozwiązanie najbardziej oczywiste. W innej wersji koszulę można zastąpić elegancką bluzką z falbanami czy koronkowymi, ale nie krzykliwymi dodatkami. Wiele kobiet decyduje się na włożenie spodni w ciemnym kolorze. Taka stylizacja będzie standardowym i najbezpieczniejszym sposobem na podkreślenie wyjątkowości chwili – ale nie jedynym.

Kolorowo i gustownie

Czasy się zmieniają i na niektórych uczelniach styl klasyczny uchodzi już niemal za przeżytek. Studentki stawiają na inne, bardziej oryginalne rozwiązania. O ile należy pamiętać o uniwersalnych zasadach dobrego smaku, jak unikanie zbyt krótkich spódnic, głębokich dekoltów czy odkrytych pleców, o tyle w kwestii barw i wzorów ograniczeń właściwie nie ma. Dobrze będzie prezentować się zarówno brzoskwiniowa spódnica z granatową bluzką, jak i biała sukienka w duże, czarne grochy. Współcześnie elegancja oznacza różnorodność i możliwość kreowania własnego stylu. Gustowny, ale oddający osobowość studentki strój nie tylko będzie prezentować się elegancko, ale i doda właścicielce pewności siebie.

You may also like