Lifestyle i ciekawostki

Letnie odżywienie zniszczonych włosów 

0

Wiele osób zastanawia się, jak dbać o włosy latem. Mimo że w sezonie wakacyjnym  zdecydowanie bardziej skupiamy się na ochronie naszej skóry przed promieniowaniem słonecznym, to nie należy zapominać również o tym, jak ważna jest regeneracja i odżywianie kosmyków. Słońce, wiatr czy woda to tylko nieliczne czynniki, które mają negatywny wpływ na kondycję naszej fryzury. 

Jak dbać o włosy latem? 

Poszukujesz odpowiedzi na pytanie, jak dbać o włosy latem? Nie jest tajemnicą, że letnia pielęgnacja włosów bywa bardzo trudna. Zmieniająca się jak w kalejdoskopie pogoda, wysokie temperatury, słona woda i promienie słoneczne skutecznie przesuszają włosy i sprawiają, że tracą wigor, sprężystość i blask. Podstawą okaże się więc regularne i dogłębne odżywianie. Szeroką gamę produktów bogatych w drogocenne składniki odżywcze posiada Klorane, czyli francuska marka działająca w zgodzie z naturą. Osoby posiadające przesuszone i zmęczone pasma nie powinny zapominać o tym, aby do codziennej pielęgnacji włączyć nawilżające i regenerujące maski do włosów. 

Ważne jest również noszenie nakrycia na głowę. Kapelusz, czapka z daszkiem, a może chustka? Wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie! O tym, czym kierować się przy wyborze kapelusza przeciwsłonecznego, pisaliśmy tutaj

Z kolei wieczorną pielęgnację warto wzbogacić o olejowanie, które nie tylko dogłębnie regeneruje, ale również chroni pasma szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Uważasz, że jest to zbyt pracochłonne? Masz słomiany zapał? Wystarczy, że oleje na włosy aplikować zaledwie 1-2 razy w tygodniu! Nie zapominaj jednak o systematyczności. W walce o zdrowe i piękne włosy to warunek konieczny! 

Po więcej wskazówek, dzięki którym przez cały rok będziesz zachwycać wyglądem fryzury, zapraszamy tutaj!

You may also like