Odzież i akcesoria

Odzież biegacza – połączenie mody i funkcjonalności

0

Biegacze amatorzy to na tyle duża grupa konsumentów, że zaczęto specjalnie dla nich produkować lub importować odzież, obuwie czy kosmetyki. Powstały nawet sklepy, w których dostępna jest odzież i akcesoria dedykowane biegaczom. Czasy, kiedy na przebieżkę wyruszało się w ciemnych, luźnych dresach, bezpowrotnie minęły. Przeznaczone do biegania legginsy czy koszulki uszyte są ze specjalnych tworzyw, a projektanci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych wzorów i kolorów.

Czym charakteryzuje się odzież dla biegaczy?

Przed wszystkim uszyta jest z tkanin funkcjonalnych. Ich zadaniem jest odprowadzenie potu ze skóry na zewnątrz oraz nie dopuszczenie wilgoci do środka. Dzięki temu ciało pozostaje suche, a biegaczowi nie jest zimno. Wyprana w pralce, bardzo szybko wysycha. Odzież może spełniać funkcję kompresyjną, czyli obciskającą. Powoduje to poprawienie przepływu krwi w mięśniach, dzięki czemu mogą pracować wydajniej. Co więcej, odzież szyta jest tak, aby szwy były jak najmniej odczuwalne i nie powodowały otarć w czasie długotrwałego wysiłku.

Do wyboru, do koloru

Kolorowo odziani biegacze to powszechny widok. Producenci odzieży biegowej oferują stroje z najróżniejszymi motywami – od folklorystycznych wzorów opolskich czy kaszubskich po futurystycznie przedstawione zwierzęta. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli wyrazić biegaczowi swój charakter oraz skompletować w ulubionym wzorze i kolorze leginsy o różnej długości, koszulki, rękawki czy tzw. buffy, czyli wielofunkcyjne kominy.

You may also like