Lifestyle i ciekawostki

Pielęgnacja skóry wokół oczu

0

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, cienka i wrażliwa. Właśnie dlatego często zdarza się, że jest o wiele bardziej przesuszona lub zaczerwieniona. Nie zapominajmy, że to właśnie te okolice oczu są w stanie zdradzić całą prawdę o naszym wieku, dlatego pod żadnym pozorem nie należy traktować jej po macoszemu. Właściwie dobrane produkty to pielęgnacyjny must have! 

Skóra wokół oczu, dokładnie tak samo, jak skóra na twarzy, aby zachować młody i pełnej blasku wygląd potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Zaleca się, aby te okolice traktować produktami do tego przeznaczonymi. Amerykańska marka Dermalogica posiada w swojej ofercie szeroką gamę do pielęgnacji skory wokół oczu. 

Pielęgnacja skóry wokół oczu to podstawa 

Niezwykle ważny jest również odpowiednio wykonany demakijaż, opierający się na płynach lub mleczkach, które w składzie zawierają składniki łagodzące, jak chociażby d-panthenol lub alantoinę. Nie zapominaj o tym, że pozostałości tuszu, eyelinerów lub cieni do powiek mogą w trakcie snu przedostać się do oczu i wywołać podrażnienie spojówek i delikatnej skóry wokół oczu. Ważne jest, aby demakijaż wykonywać z ogromną starannością. Więcej o odpowiedniej pielęgnacji skóry wokół oczu znajdziesz tutaj.

Jaki krem pod oczy wybrać? 

Zastanawiasz się, jaki krem nawilża, regeneruje i poprawia elastyczność skóry pod oczami? Warto by w składzie zawierał, np. 

  • kwas hialuronowy, który nawilża i nadowodni cienką jak papier skórę, 
  • retinol, czyli witaminę A, 
  • witaminę C, która rozjaśni poszarzałe i zmęczone okolice wokół oczu. 

Nie wszystkie kremy pod oczy sprawdzą się zarówno na dzień, jak i na noc. Na dzień wybieraj delikatne i szybko wchłaniające się produkty, natomiast na noc zdecydowanie bardziej gęste i tłuste.

You may also like