Lifestyle i ciekawostki

Podrażniona skóra na ciele

0

Podrażniona, zaczerwieniona i piekąca skóra na ciele to powszechny problem, który często nasila się w okresie jesienno-zimowym. Wtedy też pogoda na zewnątrz nie jest zbyt sprzyjająca, a wiatr, deszcz czy śnieg znacząco odbijają się nie tylko na skórze głowy. Nieustanne uczucie swędzenia czy pieczenia przede wszystkim u osób zmagających się z nadwrażliwością jest na porządku dziennym. Pod żadnym pozorem nie oznacza to jednak, że problem ten można bagatelizować lub zrezygnować z odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku świądu wywołanego przesuszeniem może doprowadzić do licznych ran, a także bolesnych zadrapań na skórze.

Jak uporać się z podrażnioną skórą na ciele?

Dlaczego wyżej wspomniany został sezon jesienno-zimowy? Otóż temperatury na zewnątrz są niskie, a zarówno transport miejski, jak i galerie handlowe czy sklepy osiedlowe są klimatyzowane. Różnica temperatur w pierwszej kolejności odbija się właśnie na skórze. Tutaj z pomocą przyjdą głęboko nawilżające, odżywiające i regenerujące naruszony naskórek delikatne, ale bardzo skuteczne dermokosmetyki. Dzięki temu, że produkty takie jak te, które w ofercie posiada Dexeryl, są przebadane dermatologicznie, z powodzeniem mogą stosować alergicy, osoby zmagające się egzemą, atopowym zapaleniem skóry czy właśnie odczuwalnymi podrażnieniami. Doskonale poradzą sobie nie tylko z suchą skórą na ciele, ale również dłoniach czy twarzy. Kompleksowe działanie i skuteczne rezultaty – właśnie tak najprościej określić można kosmetyki dermatologiczne.

Warto wspomnieć również o tym, że dermokosmetyki na podrażnioną skórę na ciele i twarzy okażą się również ratunkiem po nieudanych próbach pielęgnacji innymi, zbyt silnymi lub drażniącymi produktami. Wsparciem okaże się również delikatny produkt myjący pod prysznic. Należy przypomnieć, że w przypadku różnych podrażnienień czy przesuszeń klasyczne żele zwykle posiadają w składzie mydło, które w tym przypadku może doprowadzić do widocznego pogorszenia stanu skóry. Dodatkowe wysuszenie naskórka, pH różniące się od naturalnego pH skóry, substancje barwiące i zapachowe w składzie, parabeny… to tylko nieliczne składniki, na których opierają się wyżej wspomniane produkty. Przemyślana i odpowiednio dobrana pielęgnacja widocznie odbije się na stanie i wyglądzie Twojej skóry. W przypadku podrażnień i zaczerwienień bardzo ważne jest przywrócenie utraconego komfortu, ponieważ niejednokrotnie zdarza się, że uniemożliwia to zakładanie ulubionych dotychczas ubrań czy utrudnia zasypianie.

You may also like