Lifestyle i ciekawostki

Różnice między piórem wiecznym a kulkowym

0

Pióro wieczne czy kulkowe? To jedno z tych pytań, które zadaje sobie większość osób rozpoczynających swoją przygodę z tymi ekskluzywnymi artykułami piśmienniczymi. Wiodące na rynku marki oferują całą masę produktów, a wybranie jednego, wydaje się czymś zupełnie niemożliwym. Jakie są różnice między nimi? Śpieszymy z odpowiedzią.  

Zakup pióra powinien być przemyślaną decyzją. Te narzędzia piśmiennicze nie należą do najtańszych, a asortyment oferowany przez poszczególne marki jest naprawdę szeroki. W związku z tym wybór najwłaściwszego, który sprawi, że pisanie stanie się czystą przyjemnością potrafi być dość kłopotliwym zadaniem. 

Mimo że pióro od lat uchodzi za atrybut elegancji i stylu, to stworzenie estetycznej kaligrafii wymaga wprawy. Na początku należy sobie odpowiedzieć na pytanie, o to jakie pióro wybrać: pióro wieczne czy pióro kulkowe

Jakie są różnice miedzy piórem wiecznym a kulkowym? 

Główną różnicą jest wygląd. Dopóki pozostają zamknięte, nie różnią się zupełnie niczym. Jednak po zdjęciu skuwki, niemal od razu zauważyć można ogromną różnicę w wyglądzie stalówki. 

W piórze wiecznym stalówka przybiera najróżniejsze kształty i formy, natomiast w kulkowym prezentuje się niemal identycznie, jak w klasycznym długopisie. Rozbieżności mają więc ścisły związek z tym, w jaki sposób atrament spływa do stalówki.

Pióro kulkowe jest więc swego rodzaju hybrydą powstałą z połączenia klasycznego pióra oraz długopisy. Są o one o wiele prostsze w obsłudze. Co więcej, atrament nie wycieka oraz nie brudzi rąk, a pisany tekst pozostaje nietknięty. Nie ma tu mowy o rozmazywaniu czy nieestetycznych plamach na kartce. 

Z kolei pisanie piórem wiecznym kształtuje charakter pisma. Ponadto jego wygląd jest niezwykle okazały i elegancki. Dzięki temu jego szczęśliwi posiadacze mogą cieszyć się luksusowym u unikatowym produktem. Ale na tym nie koniec jego zalet. Pióra są produktem o wiele trwalszy niż klasyczny długopis. Zakup ten posłuży więc na długie lata. 

Jak widać, różnice między piórem wiecznym a kulkowym są znaczące. Przy wyborze warto kierować się się nie tylko umiejętnościami kaligraficznymi, ale również stylem życia, czy rodzajem wykonywanej pracy! Bardzo ważne jest również przeznaczenie oraz częstotliwość z jaką będziemy po niego sięgać. 

You may also like