Lifestyle i ciekawostki

Rumień na twarzy. Jak z nim walczyć?

0

 

Rumień na twarzy to nic innego, jak charakterystyczne zaczerwienienie, które powstaje w efekcie nadmiernego rozszerzania naczyń włosowatych. Wiele osób zmagających się z tą dolegliwością poszukuje magicznych sposobów na to, by zlikwidować krępujące i nieestetyczne zaczerwienienia. 

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie o przyczyny pojawienia się rumienia na twarzy. Okazuje się, że nie są one jednoznaczne, jednak wśród najczęstszych wymienić można: 

  • zaburzenia hormonalne, 
  • niewłaściwa dieta, 
  • nadmierne ilości alkoholu, 
  • stres, 
  • spożywanie ostrych przypraw i sosów, 
  • czynniki zewnętrzne, jak np. mróz, wiatr, słońce, które wywołują podrażnienia i zaczerwienienia, 

O ile u części osób borykających się z problemem kluczem do sukcesu okaże się zdrowa dieta i zmiana stylu życia, tak w innych wizyta u dermatologa może okazać się koniecznością. Wówczas specjalista oceni stan zmian i wdroży odpowiednie leczenie. 

Niezwykle ważnym elementem jest również przemyślana i odpowiednio dobrana pielęgnacja. Podczas demakijażu sięgaj po delikatne dermokosmetyki, które z łatwością rozprowadzićsz palcami. Tego typu produkty znajdziesz w ofercie marek kosmetycznych takich jak np. Dermalogica

Pod żadnym pozorem nie pocieraj skóry ręcznikiem. O wiele bezpieczniejsze będzie delikatne osuszanie skóry. Nie sposób nie wspomnieć również o wybieraniu delikatnych produktów, które przeznaczone są właśnie do cery naczynkowej. Posiadaczki rumienia powinny ponadto raz na zawsze pożegnać się z peelingami, a także mydłem używanym, np. do zmywania makijażu czy przewiania twarzy. 

You may also like