Zdrowie i uroda

Wazelina – jakie ma zalety dla skóry?

0

 

. Jak i w jakim celu używać wazeliny — przeczytaj poniżej.

Co to jest wazelina? 

, który zauważył, że naftowcy używali galaretek o podobnym składzie, aby zmiękczyć szorstkie dłonie. 

Główną zaletą wazeliny jest jej główny składnik, ropa naftowa, która pomaga chronić skórę, tworząc barierę zapobiegającą wnikaniu wody w głąb skóry. Pomaga to skórze leczyć się i zachować własne nawilżenie bez wpływów zewnętrznych. 

Na co dobra jest wazelina? 3 super zastosowania dla urody 

  1. Leczy drobne zadrapania i oparzenia 

Wazelina jest bardzo skuteczna w gojeniu skóry, dzięki czemu jest bardzo dobra w leczeniu drobnych urazów. Przed nałożeniem wazeliny na zranione lub poparzone miejsce należy oczyścić i zdezynfekować ranę. Jeśli pominiesz ten krok, niektóre bakterie mogą zostać uwięzione pod wazeliną i zapobiec gojeniu się rany. 

  1. Chroni skórę przed wysychaniem 

Nie zaleca się nakładania jej na delikatną skórę twarzy, ponieważ może spowodować zamknięcie porów. Szczególnie przydatna w pielęgnacji popękanej skóry pięt, suchych łokci i kolan. Może być również stosowany jako pielęgnacja spierzchniętych ust.

  1. Pomaga przy popękanych włosach 

Wiele kobiet i dziewcząt używa wazeliny jako środka ochrony włosów przed łamaniem. Jest to szczególnie przydatne dla osób, których włosy są stale wystawione na działanie wiatru i słońca, a zwłaszcza dla tych, którzy spędzają dużo czasu w basenie lub wodzie. 

 

 

You may also like