Zdrowie i uroda

Zabieg modelowania ust – co trzeba o nim wiedzieć?

0

Zabieg powiększania ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Twarz jest naszą wizytówką i najbardziej rzucającą się w oczy częścią ciała podczas rozmowy z drugim człowiekiem. Nic więc dziwnego, że skupiamy uwagę na tym jak się prezentujemy. Kształt i wielkość czerwieni wargowej są istotnymi elementami dla zachowania prawidłowych proporcji twarzy. Na czym polega zabieg powiększania ust i co trzeba o nim wiedzieć?

Modelowanie ust – na czym polega i jakie wykorzystuje się do tego preparaty?

Zabieg modelowania ust polega na wstrzyknięciu w obszar czerwieni wargowej kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli. Jest to naturalnie występująca w ciele człowieka substancja, której stężenie maleje wraz ze starzeniem się organizmu. Dlatego też efekt modelowania ust kwasem hialuronowym nie jest permanentny, a zabieg trzeba powtarzać mniej więcej co 8-12 miesięcy. 

Modelowanie ust – jakie daje efekty?

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego skierowane jest przede wszystkim do osób niezadowolonych ze swojego kształtu ust. Jakie są główne efekty tego zabiegu?

  • zwiększenie objętości czerwieni wargowej
  • zlikwidowanie asymetrii
  • poprawa i wyrównanie konturu ust 
  • nawilżenie oraz regeneracja ust
  • poprawa kształtu warg

Modelowanie ust – czy boli?

Podczas modelowania ust wykonywanych jest od kilku do kilkunastu wkłuć igłą. Materiałem znieczulającym najczęściej jest miejscowo nakładany krem na bazie lidokainy bądź znieczulenie dentystyczne. To czy zabieg będzie bolesny zależy jednak od ilości nakłuć oraz od osobistego progu bólowego danej osoby.  

 

You may also like