Lifestyle i ciekawostki

Prace plastyczne rozwijają kreatywność dziecka

0
Person coloring art with crayons
Photo by Pixabay on Pexels

Każde dziecko niezależnie od wieku potrzebuje wsparcia ze strony rodziców, aby mogło się odpowiednio rozwijać i poszerzać swoje umiejętności. Już roczne maluchy powinny wykonywać drobne prace plastyczne, które mają świetny wpływ na rozwój motoryki małych rączek. Doskonale w tym celu sprawdzają się artykuły papiernicze dostosowane do wieku użytkownika, może to być na przykład delikatna modelina, klasyczna plastelina bądź po prostu rysowanie na dużych arkuszach papieru. 

Artykuły plastyczne dla maluchów

Tradycyjne kredki ołówkowe i inne art szkolne mogą stwarzać zagrożenie w przypadku małych dzieci. Zdecydowanie lepszym wyborem będą kredki w kształcie zwierząt, które są idealne dla małych rączek i całkowicie bezpieczne. Na uwagę zasługują kredki nakładane na paluszek, które charakteryzują intensywne i nasycone kolory. Hitem w ostatnim czasie są kolorowanki w rolce, umieszczone na specjalnym stojaku. Imponująca długość zapewnia wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Ponadczasowym klasykiem są także farby do malowania palcami, pozbawione szkodliwych substancji i łatwe w zmywaniu. Farby z naturalnym składem nie uczulają i nie wywołują podrażnień na delikatnej skórze małego dziecka. 

Produkty papiernicze i akcesoria dla starszych dzieci

Dzieci w wieku szkolnym bez problemu poradzą sobie w pracach plastycznych przy użyciu klasycznych kredek ołówkowych, pasteli, farb oraz kredek świecowych. Podczas malowania świetnym gadżetem jest specjalny kubek do wody, o ergonomicznym kształcie który uniemożliwia rozlanie. Doskonałym wyborem dla nastolatka będzie zestaw składający się z ponumerowanej kolorowanki oraz zestawu farb w różnorodnych odcieniach. Wykonanie tego typu pracy wymaga koncentracji, skupienia i sprawnych rąk. To idealny pomysł na wyciszenie się i oderwanie od codziennych obowiązków nawet dla osób dorosłych. 

Pierwszoklasiści wykonują w szkole prace plastyczne przy użyciu różnorodnych materiałów, między innymi plastikowych sztućców, kubków jednorazowych bądź talerzy papierowych. W czasie prac plastycznych wykorzystywana jest również tradycyjna krepa, papier falisty oraz styropianowe kulki.

Zbliżający się okres wielkanocny to czas, kiedy rodzice wraz z dziećmi mogą samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne przy użyciu podstawowych artykułów papierniczych. Wiele ciekawych pomysłów i inspiracji znaleźć można na forach i portalach społecznościowych. Z całą pewnością już dwuletnie dzieci chętnie spróbują swoich sił podczas ozdabiania pisanek i robienia zajączków z papierowych rolek. 

You may also like