Lifestyle i ciekawostki

Farby plakatowe czy akwarelowe? Które z nich lepiej podarować dziecku?

0

Malowanie farbami to zabawa, którą uwielbiają wszystkie dzieci bez względu na wiek czy płeć. To również doskonale zajęcie, które pobudza ich kreatywność i wyobraźnię. Na tym jednak ich zalety się nie kończą! Farby plakatowe czy akwarelowe? Przed skompletowaniem wyprawki dla swojej pociechy koniecznie przeczytaj nasz artykuł. 

Malowanie farbami nie tylko rozwija zdolności manualne u dzieci, czy rozwija ich kreatywność, ale również odpręża i uczy cierpliwości. Opanowanie umiejętności manewrowania niewielkim pędzlem to zadanie, które początkowo przysporzyć może sporych problemów i zupełnie niepotrzebnych nerwów! 

Dzieci z olbrzymią przyjemnością sięgają po farby już od najmłodszych lat. Pomalowane wszystkimi możliwymi kolorami rączki, które później lądują na ścianie, podłodze lub meblach… Cóż, ten etap przerabiali prawdopodobnie wszyscy rodzice! 

Warto wspomnieć jednocześnie, że farby są jednym z podstawowych elementów wyprawki szkolnej. Tworzenie małych dzieł sztuki odbywa się również podczas zajęć. 

Jakie farby wybrać? Największą popularnością cieszą się dwa rodzaje 

Farby plakatowe 

To te cieszące się największą popularnością. Żywe kolory zamknięte w poręcznych słoiczkach sprawiają, że artystyczne uniesieniu u maluchów mogłoby trwać w nieskończoność. Dodatkowo są one niezwykle trwałe. Nic dziwnego, że przy ich użyciu nawet najmniejsze rysunki wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Dodatkowo można je przelać do butelki i rozcieńczyć wodą, przez co obrazy otrzymają zupełnie nowy wymiar. 

Farby akwarelowe

Od farb plakatowych różnią się przede wszystkim nasyceniem kolorów. Są one o wiele delikatniejsze i subtelniejsze. Co więcej, aby nimi malować, potrzebna jest woda. 

Przy wyborze najwłaściwszych farb dla Twojego malucha wiele zależy przede wszystkim od jego wieku, a także zdolności manualnych. Pozostawienie dzieci sam na sam z tubką farbek plakatowych może skończyć się tylko w jeden sposób… Nie zapominajmy jednak, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci!

You may also like