Odzież i akcesoria

Odzież malarska

0

Co jakiś czas przeprowadzamy w domu remont, może być on większy lub mniejszy. Niewątpliwie takie przedsięwzięcie wiąże się z bałaganem i brudną odzieżą. Aby zminimalizować straty w garderobie podczas remontu warto zaopatrzyć się w odzież malarską. Jak wiadomo najbardziej brudzimy się podczas malowania, a w tym przypadku odzież malarska okaże się niezastąpiona.  

Części odzieży malarskiej 

Odzież malarska może być jednoczęściowa, aczkolwiek najczęściej kupowana jest pojedynczo, w poszczególnych częściach. Można wyróżnić następujące części odzieży malarskiej: jednoczęściowe kombinezony malarskie, spodnie malarskie, kurtki malarskie oraz buty malarskie.  

Odzież malarska najczęściej produkowana jest z polipropylenu. Dzięki temu odzież ta jest odporna na różne czynniki zewnętrzne, a skórze zapewniają odpowiednią wentylację. Odzież malarską najczęściej noszą budowlańcy, bo przez wiele godzin dziennie pracują w trudnych warunkach. Większość modeli odzieży malarskiej posiada ściągacze przy rękawach i nogawkach, co sprawia, że różne budowlane nieczystości nie przedostają się pod odzież ochronną. W sklepach z takim asortymentem dostępna jest odzież malarska jednorazowa lub ubrania wielorazowe. Odzież ta różni się od siebie wykonaniem no i oczywiście ceną. 

Warto się zatem zastanowić jaki rodzaj odzieży będzie nam potrzebny podczas remontu. Przy założeniu, że zostanie on wykonany w ciągu jednego dnia wystarczy kupić odzież malarską jednorazową. Jeśli zaś planujemy większy remont, który potrwa kilka dni warto wybrać odzież malarską wielorazową.

You may also like