Zdrowie i uroda

Odżywienie skóry twarzy na wiosnę

0

 

Po zimie skóra twarzy często bywa przesuszona, pozbawiona blasku. Zmiana temperatur na zewnątrz, ogrzewanie pomieszczeń nie jest korzystna dla cery. Warto zadbać o świadomą i skuteczną codzienną pielęgnację. 

3 kroki do zadbanej skóry twarzy 

Aby zadbać o cerę, należy pamiętać o odpowiednim:

  • oczyszczeniu ( jedno lub dwuetapowe) 
  • odżywieniu
  • nawilżeniu 

Tu z pomocą przychodzą dostępne na rynku liczne zestawy do pielęgnacji. Kremy, skoncentrowane serum i płyny myjące. 

Etapy oczyszczania twarzy 

Oczyszczenie jednoetapowe to polega na myciu twarzy za pomocą delikatnego płynu przeznaczonego do skóry twarzy np. w formie pianki bądź żelu. Środek myjący nałóż na mokrą buzie, wmasowując płyn w skórę. 

Oczyszczanie dwuetapowe skupia się na zastosowaniu w pierwszej kolejności olejku, tłuszcz w nim zawarty doskonale zmyje makijaż. Nałóż go na suchą skórę, okrężnymi ruchami rozprowadź po całej twarzy, a następnie zmyj letnią wodą. Kolejnym etapem jest zastosowanie płynu myjącego ( jak przy oczyszczaniu jednoetapowym). 

Jak odżywić i nawilżyć skórę od zewnątrz?

Świetnie sprawdzi się bogato odżywcze serum, które posiadają liczne składniki aktywne, które doskonale zadbają o Twoją skórę. Nawilżanie to jeden z ostatnich elementów pielęgnacji. To etap nałożenia kremu, który nawilży i również odżywi skórę. Krem stosuj zarówno rano i wieczorem.

Sekret piękna 

Skóra uwielbia rytuał, więc zadbaj o nią po przebudzeniu i zanim pójdziesz spać. Powtarzaj cały proces każdego dnia, a Twoja skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem i blaskiem. Produkty zawsze nakładaj od szyi, w kierunku czoła, aby poprawić krążenie limfy, zapobiega również przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek.

You may also like